AcronTech » עבודה בתור בונה אתרים – למה זה המקצוע בשבילך?

עבודה בתור בונה אתרים – למה זה המקצוע בשבילך?

היום לבנות אתר זאת מטלה פשוטה שכל אחד יכול לבצע בקלות. בעזרת תבניות מוכנות ופלטפורמות חדשות(כמו וורדפרס, וויקס, שופיפיי ועוד..) כל אחד יכול לבנות אתרים מורכבים ומעוצבים בשעות בודדות וללא ידע טכני בכלל.

מדובר על מיומנויות קלות ללמידה ובשונה מפעם יזמים רבים עושים שינוי מקצוע ועוברים לתחום של בניית אתרים ולעולמות הדיגיטל. במאמר הזה ננסה להבין למה כדאי להפוך לבונה אתרים בעידן של היום, ונבין מהם היתרונות של התחום של בניית על פני מקצועות אחרים שמכילים סיכון גדול.

עבודה בתור בונה אתרים

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

רווח גדול מכל פרויקט

יש דרישה גדולה לבוני אתרים שיודעים לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר. בישראל נפתחים כ-50,000 עסקים בכל שנה וכל מה שאנחנו צריכים לעשות זה להפוך כמה מהם ללקוחות שלנו על מנת להגיע לרווח מכובד בכל חודש.

הפוטנציאל להגיע למשכורות של עשרות אלפי שקלים בחודש הוא די גדול והמחיר הממוצע לבניית אתר אצל בונה אתרים עם ניסיון של שנה, שנתיים הוא באזורים של 3,500 ש"ח. ברגע שהניסיון והיכולות שלך גדלים ואתה יודע גם לבנות אתרים מורכבים כמו חנויות, ואתרי דינאמיים בסגנון וואלה, יד 2 וכו'… כאן ההכנסה מכל פרויקט יכולה להגיע לעשרות אלפי שקלים.

בשונה ממקצועות כמו עיצוב גרפי וכתיבת תוכן כאן אנחנו צריכים לבצע כמה פרויקטים בודדים בכל חודש על מנת להגיע להכנסה גדולה וזה הופך את המקצוע של בניית אתרים לפופולרי במיוחד לעומת מקצועות אחרים.

בתחום של בניית אתרים אין סיכון גדול

ישנם הרבה מקצועות שהסיכון בהם הוא פשוט מטורף – למשל לפתוח חנות פלאפל תצריך ממך לשכור מקום, לשלם לעובדים, לשלם חשמל, ארנונה, לרכוש ציוד, לשלם על סלטים ואוכל שמתקלקל לאחר תקופת זמן קצרה ועוד…

העלות של פתיחת מקום יכולה להגיע למאות אלפי שקלים עם עלות תפעולית של עשרות אלפי שקלים בחודש ואת כל הסכומים המפחידים האלו צריך לשלם גם אם לא הצלחת להביא לחנות אפילו לקוח אחד בודד.

ואם לא הצלחת להביא לקוח אחד הנפילה שלך תהיה ממש מהירה והחור בכיס יכולה להגיע למאות אלפי שקלים מה שיגרום לך לנזק רציני שיכול לקחת כמה עשורים לתקן, זאת גם הסיבה שמסעדות וחנויות אוכל מהיר נפתחות ונסגרות כל כמה שבועות.

לעומת זאת בבניית אתרים אין כמעט סיכון בכלל, אין הוצאות רציניות מלבד רכישת אחסון לאתר ודומיין, והחלק הקשה ביותר הוא ללמוד את התחום של בניית אתרים ולמצוא לקוחות. למעשה בכל תחומי הדיגיטל כמעט ואין סיכון וזאת הסיבה המרכזית שהרבה אנשים פונים לעולמות האלו.

לימוד מהיר וקל

בשונה מהעבר היום לימוד פיתוח אתרים באמצעות מערכות כמו WordPress יכול להיעשות בקלות ואפילו בחינם. למי שחי מתחת לאדמה ולא שמע על וורדפרס מדובר על מערכת ניהול תוכן פופולרית המשמשת לבניית אתרי אינטרנט. זוהי פלטפורמת קוד פתוח שניתן להתאים אישית כך שתתאים לצרכים שלך או של הלקוח שלך.

ישנם המון מדריכים ברשת, אפשר למצוא סרטוני יוטיוב, קבוצות פייסבוק והמון מקורות ידע נוספים שיאפשרו לך ללמוד את התחום ולהתחיל מהיום למחר. ולמי שרוצה להיכנס לתחום באופן יותר מקצועי ישנם גם אתרי קורסים ללימוד וורדפרס ואחד מהאתרים המובילים בארץ הוא בית הספר לוורדפרס.

ברגע שהחלטנו ללמוד את התחום של בניית אתרים השלב הראשוני יהיה להבין האם התחום מעניין אותנו ורק לאחר מכן נוכל להתחיל ולחשוב על לימוד בניית אתרים באופן יותר מקצועי והשקעה של אלפי שקלים בלמידה אונליין או עשרות אלפי שקלים בלמידה במכללה.

ולמי שרוצה להתעמק קצת יותר בנושא של וורדפרס יש לנו מדריך נוסף כאן באתר שמדבר על וורדפרס, אפשר להגיע אליו על ידי לחיצה כאן.

מקצועי יצירתי לאנשים יצירתיים

בניית אתרים הוא מקצוע יצירתי לאנשים יצירתיים, זה בדיוק מה שמאפשר לך לנצל את היכולות היצירתיות שלך לטובת הלקוחות וגם לטובתך. מדובר על מקצוע מעניין במיוחד והוא מאפשר לך לשלב את הידע הטכני עם כישורים בעיצוב ויכולות חשיבה יצירתית.

פיתוח אתרי אינטרנט לבעלי עסקים מגוונים מאפשר לך להכיר קהילות חדשות, לפתח רעיונות מקוריים, ולשפר את המיומנויות שלך בהרבה תחומי חיים שונים. כך אתה יכול להרוויח לעצמך מקצוע עם יכולות צמיחה וחשיפה למגוון רחב של פרויקטים מעניינים ואתגריים. 

לכל מי שאוהב ליצור מ-0 ולחשוב מחוץ לקופסה המקצוע של בניית אתרים יכול להיות מועיל במיוחד וזה מאפשר גם לאנשי יצירה שלא אוהבים להתעסק בקוד ללמוד את התחום ובעזרת תוספים כמו אלמנטור לבנות אתרים באופן ויזואלי גם ללא שימוש בקוד בכלל.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

כלי נגישות